x

MENU

ONLINE ALIŞVERİŞ
Yeni Nesil Yıkanabilir Bebek Bezi

Ürün Özellikleri

İster doğumdan itibaren Yıkanabilir Bebek Bezi… İster yüksek emici özelliğinde Alıştırma Külodu… İkisi bir arada.

 

(Özel olarak tasarlanmış ambalaj kartonlarının baş kısımlarını işaretli yerden keserek maske yapabilirsiniz. Ayrıca bezin takılı olduğu karton gövde üstündeki parçacıkları çıkartarak bebeğinize sevimli maket oyuncaklar yapabilirsiniz.)

 

 • Pişiğe yol açmaz
 • Tuvalet eğitimine yardımcı olur
 • Çift sızdırmazlık
 • Bakteri barındırmaz
 • Alerji yapmaz
 • Hijyeniktir
 • 60°C’de yıkanabilir
 • Leke tutmaz, kolay yıkanır ve kurur
 • Kimyasal jel içermez
 • Parfüm içermez
 • PVC, naylon ve Kanserojen madde içermez
 • TPE patentli modeli sayesinde, mideye baskı yapmaz ve reflüye neden olmaz
 • Kullanılan tüm malzemeler Öko-Tex 100 Standardı Class 1 sertifikalıdır
 • %100 BabyNEO garantisi
 • Patentli değiştirilebilir ped sistemi ile çok daha ekonomiktir. İkinci bebeğinizde bile kullanabilirsiniz
 • Bebeğiniz kimyasallardan uzak sağlıklı bir ürünle büyür
 • Çevrecidir, doğayı korur.

 

Neden yıkanabilir bebek bezi kullanmanız gerektiği ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayınız.

 

***Bu Model Türk Patent Enstitüsü tarafından tescilli olup, 554 sayılı Endüstriyel Tasarımların Korunması Hakkında Yasa kapsamında koruma altındadır.

Kullanım

 

 

Bebek bezinizin en iyi şekilde emiş gücüne sahip olabilmesi için kullanmadan önce 3 defa YIKAYINIZ.!

 

Bezi bebeğinizin altına bağlamadan önce ön taraftaki çıtçıtları açık bırakarak veya kapatarak bebeğinizin bedenine göre ayarlayınız. 1 beden 3,5-10kg; 2 beden 10-20kg arası bebekler için uygundur.

 

 

Daha sonra bebeğinizin altına yerleştirerek, diğer kullan-at bezler gibi bağlayınız. Son olarak kulaklardaki çıtçıtları bezin üstüne kapayınız.

 

 • Adım 1

  Emici pedi ana gövdenin üzerine yerleştirip alttan çıtçıtları kapatın.

 • Adım 2

  Bezi bebeğinizin altına önde kapanacak şekilde yerleştirin ve ön kısmı yukarı doğru kıvırın.

 • Adım 3

  Bezin sağ ve sol arka kulaklarını öne doğru getirip, bez bele tam oturacak şekilde cırt bantları önde kapatın.

 

BAKIM ve YIKAMA

 

Bebek bezinizi, pedi ile birlikte çamaşır makinasında 60°C'de yıkayabilirsiniz. Çamaşır suyu kullanmayınız. Ayrıca yumuşatıcı da kullanmayınız, çünkü yumuşatıcı ipliğe yapışır ve emiciliği engeller. Ütülemeyiniz. Kesinlikle kaynatmayınız. 60°C'lik ısı bezlerin temizliği ve hijyeni için yeterlidir. Bor katkılı deterjanlar kumaş yüzeyini kapladıkları için emiciliği engellemektedir. Bezi bebeğinizin altından çıkardıktan sonra var ise katı dışkısını tuvalete dökünüz. Kirli yıkanabilir bebek bezleri genelde kumaş bir çantada bekletilebilirler. Uzun süre beklettiğiniz taktirde yıkama öncesi birkaç saat çamaşırları soğuk suda bekletiniz. Sonra çamaşır makinasında yıkayınız. Tüm tekstil ürünleri kurutma makinasında veya kurutma askısında kurutulabilir.

 

Yıkamadan önce çamaşır makinanızda hem kendi kumaşına hem de diğer çamaşırlarınıza zarar vermemesi için, bezinizin kulak bölgelerindeki cırtbantları içe kıvırıp yıkama bantlarına yapıştırmayı unutmayınız.

Patentli özel değiştirilebilir ped sistemi ile, bezin ana gövdesi kirlenmediği sürece sadece içindeki pedi değiştirerek kullanıma devam edebilirsiniz. Böylelikle çok daha fazla tasarruf etmenize yardımcı olur. Emici pedin alt yüzeyindeki ikinci sızdırmaz katman ile beziniz çift sızdırmazlık özelliğine sahiptir. Sadece 2 bedenden oluşan Yeni Nesil Yıkanabilir Bebek Bezi, cırt bantları sayesinde bebeğinizin altına tam oturur. Dış sızdırmaz ana gövde üzerinde bulunan çıtçıtlar yardımıyla beden ayarını kolay yapabilirsiniz.

 

 

 

1) Alerji yapmayan ve bakteri barındırmayan, yumuşak dokulu microfiber üst kumaş sıvıyı hızla emerek, alt katlara iletir. Özel kumaştan üretilmiş alt katmanlar ise sıvıyı emerek bünyesinde saklar. Zamanla üst katman kurumaya başlar ve bebeğinize kuruluk hissi verir, onu rahatsız etmez. En alt katman özel üretilmiş ve sızdırmaz özelliğe sahiptir. Böylelikle belli bir süre sıvının küloda geçmesini engeller ve sadece pedi değiştirerek kullanıma devam etmenizi sağlar.

 

2) Bezi cırtbantlar ve çıtçıtlar sayesinde bebeğinizin bedenine göre tam ayarlayabilirsiniz.

 

3) İç yüzeyi kaplamalı özel sızdırmaz kumaş, sıvıyı dışarı çıkarmayıp içerde tutar. Ancak hava geçirgen özelliği vardır. Bu sayede içerde hava akımı oluşturarak nemli ve sıcak hava barınmaz, pişik oluşumuna sebep olmaz. Sızdırmaz dış yüzeyde kullanılan özel kaplama teknolojisi sayesinde dikiş deliklerinden oluşabilecek sızıntılar bile engellenmiştir.

 

4) Özel olarak üretilen çok yumuşak ve alerji yapmayan lastikler sayesinde bacak kısımları bebeğinizin altına tam otururken onun hareketlerini engellemez, rahatsız etmez. Kumaş içinde saklıdır. Bebeğinizin cildine temas etmez. İç kısımdaki ikinci lastikli bölge sıvılara karşı ikinci bariyer görevi görür.

 

5) Arkadaki lastikli bölgeler ve üründe kullanılan esnek kumaş sayesinde BabyNEO, bebeğinizin eğilip kalkmasında esneyerek rahatsız etmez, hareketlerini kısıtlamaz.

 

İsterseniz farklı renk ve desenlerde tek tek alabileceğiniz gibi Günlük Ekonomik Set’i de tercih edebilirsiniz. İçteki emici pedler yedek olarak ayrı olarak da satılmaktadır. Tüm parçaları 60 °C’de yıkayabilir, isterseniz kurutma askısında, isterseniz kurutma makinasında kurutabilirsiniz. Çabuk kurur, yaklaşık 3-4 saat içinde tekrar kullanıma hazır olur.

 

Yeni Nesil bezleri ister bebeğiniz ilk doğduğu andan itibaren normal bir bebek bez gibi kullanabilir, isterseniz ilerleyen dönemlerde alıştırma külodu olarak kullanabilirsiniz.

 

Beden:

3,5-10kg için 1 Beden

10-20kg için 2 Beden

 

Ürünlerimizde kullanılan her malzemenin Öko-Tex 100 Standardı'nın özellikle bebek ürünlerine verilen Class 1 belgesi bulunmaktadır. Bu belge üründe bebeğinize zarar verebilecek hiçbir kimyasal olmadığının uluslararası garantisidir.

 

Ürünün işlevini koruyabilmesi için sadece BabyNEO Yeni Nesil Emici Ped’lerle kullanımı önerilir.

 

İÇERİK:

Tekli Ürün: 1 Ana Gövde + 1 Emici Sızdırmaz Ped

Günlük Set: 2 Ana Gövde + 5 Emici Sızdırmaz Ped

Ped Set: 2 Emici Sızdırmaz Ped