x

MENU

ONLINE ALIŞVERİŞ
Sertifikalar

Sertifikalar

 

Bebeğiniz en az sizin kadar bizim için de önemli.

 

Siz de bebeğiniz için aldığınız tekstil ürünlerinde bu belgeyi arayın ve aldıklarınızı güvenle bebeğinize giydirin.

 

Öko-Tex® 100 Standardı tekstil ürünler ile ilgili tüm işleme aşamalarındaki hammaddelere, ara ve son ürünlere yönelik dünya çapında standart bir test ve sertifikalandırma sistemidir.

 

Zararlı madde testleri resmen yasaklanmış ve talimatlar ile sınırlandırılmış maddeleri, yani bilindiği üzere sağlığa zararlı kimyasalları ve öncelikli sağlık tedbirleri ile ilgili parametreleri kapsamaktadır.

 

Test edilmiş bir ürün dört Öko-Tex® Ürün Sınıfından birisine tahsis edilirken tekstilin kullanım amacı dikkate alınmaktadır. Bir ürünün cilde temas oranı arttıkça, insan ekolojisine yönelik yerine getirilmesi gereken kriterler de o oranda zorlaşmaktadır. Bu doğrultuda Class 1 sınıfı özellikle cildi çok daha hassas olan bebeklere yönelik tekstil ve tekstil ürünlerine verilmektedir. 

 

BabyNEO Yıkanabilir Bebek Bezleri'nde kullanılan her bir malzemenin Öko-Tex 100 Standardı Class 1 sertifikası vardır. Kullandığımız malzemelerin sertifikalarını aşağıda görebilirsiniz. 

 

Aldığınız Ürünün Sertifikasını Nasıl Kontrol Edebilirsiniz ?

 

Gerek aldığınız BabyNEO ürünlerinin, gerekse piyasadan aldığınız başka ürünlerin sertifikalarının geçerliliğini kontrol edebilirsiniz. Yapmanız gereken buraya tıklayarak açılacak olan sayfada "sertifika numarası" yazılı yere almış olduğunuz ürün ile ilgili sertifika üzerinde yazılı numarayı tam olarak girmeniz ve "ara" tuşuna basmanız. Statü kısmında yeşil "Valid" yazısı belirdi ise sertifika geçerli demektir. Ayrıca alt satırlarda sertifikanın hangi ürünler için verildiğini de görebilirsiniz. Artık satın almış olduğunuz ürünü rahatlıkla kullanabilirsiniz. 

 

ÜRÜNLERİMİZDE KULLANILAN MALZEMELERİN SERTİFİKALARINI AŞAĞIDA GÖREBİLİRSİNİZ
 

Ürünlerimizde kullanılan tüm kumaşlar

Sızdırmaz özellikli kumaşların PU laminasyonu

Lastik

Cırtbant

Çıtçıt

Etiketler

Dikiş ipliği

 

 

Organik kumaşlar

 

HSE Sertifikası TEXTOL S ve SE Serisi (Ayrıca Kumaş üretimimizdeki makinalarda kullanılan yağların ağır metal ve insan sağlığına zararlı olabilecek maddeler içermediğine dair üretici firma tarafından verilmiş sertifika)

 

KANGURU TAŞIYICILARIMIZDA KULLANDIĞIMIZ PLASTİK AKSESUARLARIN SAĞLAMLIK TEST RAPORLARI